• Załącznik do zarządzenia nr 19/2020 - Procedury funkcjonowania placówki

Od 27 października 2020 roku wprowadzono następujące zasady przy wejściu do szkoły i przebywania na terenie placówki.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną i coraz częstszymi przypadkami wykrycia zakażeń covid-19 w placówkach oświatowych przypominamy o konieczności stosowania się do obowiązujących w szkole i procedur związanych ze stanem epidemicznym.

Ze względu na nieprzestrzeganie ustalonych obostrzeń przez część rodziców i opiekunów dzieci zmuszeni jesteśmy do kontynuacji dyżurowania pracowników przy wejściu głównym do budynku i ściślejszego przestrzegania godzin przeznaczonych na przyprowadzanie i odbieranie dzieci (są to godziny, w który pełnione będą dyżury - dotyczy oddziałów przedszkolnych). Okres adaptacji dzieci w przedszkolu uważamy za zakończony i w związku z tym wszystkich rodziców (również dzieci 3-letnich) obowiązywać będą jednakowe zasady, które zamieszczamy poniżej:

Prosimy jeszcze raz o dokładne zapoznanie się z nimi ich konsekwentne przestrzeganie

1. Do szkoły rodzice i opiekunowie przyprowadzający i odbierający dzieci  nie mogą wchodzić na teren szkoły
        2. Rodzice opiekunowie przeprowadzają dzieci do oddziałów przedszkolnych w godzinach od 6:00 do 8:00 odbierają o 13:00 do 16:00
        3. Zgodnie z obowiązującą procedurą, rano rodzic oddaje pod opiekę dziecko pracownikowi przedszkola w wejściu głównym, nie wchodzi na teren przedszkola (w szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwe jest przeprowadzenie i odebranie dziecka w innych godzinach (należy zgłaszać i uzgodnić z opiekunami dziecka bądź dyrektorem placówki).
        4. Po południu rodzic oznacza przyjście dzwonkiem przy drzwiach wejściowych i oczekuje na dziecko
        5. Od godziny 6:00 do 7:00 oraz 8:00 do 16:00 drzwi wejściowe do budynku będą zamykane.
        6. Dzieci muszą być przeprowadzone i odbierane przez osoby zdrowe.
        7. Każda osoba przeprowadzająca bądź odbierająca dziecko jest zobowiązana do zakrywania ust i nosa i do zachowania dystansu społecznego w stosunku do pracowników przedszkola i innych rodziców i dzieci.
        8. Po odebraniu dziecka nie ma możliwości powrotu do budynku ani przebywania na przedszkolnym placu zabaw
        9. Nie wolno przynosić się z domu zabawek oraz innych wybranych przedmiotów
        10. Dziecka nie wolno przyprowadzać do przedszkola w sytuacjach:
        • kiedy dziecko jest chore
        • kiedy w domu przebywa osoba będąca na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych
        • kiedy ktoś z domowników ma objawy mogące sugerować chorobę zakaźną (do momentu ostatecznej diagnozy)

1. Osoby niebędące pracownikami i uczniami szkoły na teren placówki będą mogły wchodzić tylko w sprawach ważnych za zgodą nauczyciela pełniącego dyżur.