Klasy 4,5 i 6 uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z pracownikami INTRAMED . Podczas tych warsztatów uczyły się asertywności i komunikacji społecznej.
Spotkanie z pracownikami INTRAMED
Telefon zaufania
Zmian numeru telefonu
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
Łączenie ze światem - dzień języków obcych online
24.09.2021r. z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych połączyliśmy się ze szkołami biorącymi udział projekcie Erasmus+
4Uczniowie przedstawiali się po angielsku, a następnie poznawaliśmy podstawowe zwroty w języku łotewskim, greckim, bułgarskim. Uczyliśmy ich także wymawiać po polsku nasze zwroty grzecznościowe.
Dzień piżamy
Integracja i dobra zabawa
Eko logicznie aktywni. Nasi młodzi ekolodzy i Lubuska Sieć Eko - Aktywnych
Ze względu na różne działania ekologiczne prowadzone od wielu lat w naszej szkole, w miesiącu czerwcu, zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie Lubuska Sieć Eko Aktywnych. Obecnie w projekcie uczestniczy 58 szkół z województwa lubuskiego.
W środę (22.09.) mieliśmy okazję oglądać wystawę, na której prezentowano działania ekologiczne uczniów z różnych szkół. Nasze działania również zaprezentowano.
4
Młodzi piłkarze zdobyli srebrne medale
W środę (22.09) odbyły się Igrzyska Dzieci (rocznik 2009 i młodsi) w piłce nożnej na szczeblu powiatowym. Grało 7 drużyn ze szkół z całego powiatu. Awans do etapu rejonowego uzyskała szkoła z Żar. Nasi młodzi piłkarze wywalczyli srebrne medale. BRAWO CHŁOPCY!!!
4
Sprzątanie świata
Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Nasza szkoła również właczyła się do akcji i we wtorek sprzątaliśmy teren szkoły.
Strażacy i policjanci odwiedzają SP3
Nowy tydzień rozpoczęliśmy aktywnie, rano był próbny alarm przeciwpożarowy, a pózniej młodsze klasy odwiedzili polcjancj z Komeny Miejsckiej w Lubsku i rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa z naszymi milusińskimi.
6
Międzynarodowy Dzień Kropki
Każdy z Nas talent ma i o swoją kropkę dba.
Międzynarodowy dzień kropki
1
1 miejsce
W dniu dzisiejszym odbyły się Igrzyska Dzieci (rocznik 2009 i młodsi) w piłce nożnej. Grało 5 drużyn z gminnych szkół SP1, SP2, SP3,SP mierkow oraz SP gorzyn. Awans do etapu powiatowego z 1 miejsca zdobyła NASZA SZKOŁA. BRAWO CHŁOPCY!!! CZEKAMY NA DALSZE SUKCESY.
Akcja nie śmie(r)ć
NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO AKCJI
To tylko jedna plastikowa butelka, to tylko jeden pojemnik po ciastkach, to tylko jeden .... powiedziało sto, tysiąc osób...
To tylko mała plastikowa reklamówka, to tylko mały pojemnik po lodach, to tylko mały śmieć... mały, ale o dużym znaczeniu...
Na każdym kroku widzimy bezmyślnie wyrzucone śmieci...
Na pozór mały odpad może stać się wielką pułapką i śmiertelnym niebezpieczeństwem dla życia wielu zwierząt...
Pamiętaj, każdy odpad ma swoje miejsce kosz na śmieci, a jeżeli go nie ma w pobliżu to zabierz go ze sobą, nie wyrzucaj bezmyślnie powstałych śmieci, nie wyrzucaj ich gdzie popadnie...
Narodowe czytanie
W sobotę uczniowie naszej szkoły Oliwia Madej i Kacper Burzyk wraz z opiekunem Urszulą Tomiczek brali udział w Norodowym Czytaniu. Na spotkaniu zorganizowanym przez B-CK w Lubsku czytaliśmy, jak cała Polska, fragmetny Pani Dulskiej Gabrielii Zapolskiej
Pierwsze zebranie z rodzicami
Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie 6 września na godzinę 16:00. Spotkanie Rady Rodziców o godz. 16:40
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września o godz. 9:00 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek. Na uroczystości gościliśmy Przewodniczącego Rady Miejskiej Artura Bondarenko, który przywitał nową Panią Dyrektor Jolantę Grossmann wspominajac jak 40 lat temu razem stali jako zestresowane pierwszaki i zastanawiali się jaka będzie ich przygoda ze szkołą.
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Pani Dyrektor życzyła Nauczycielom – satysfakcji z wykonywania pracy; Rodzicom – dumy z osiągnięć dzieci, a Uczniom – by lubili szkołę i nie bali się podejmować nowych wyzwań.
Dziękujemy jednocześnie Pani Dyrektor Annie Dzienisz za 4 lata pracy w naszej szkole.
6
Szczepimy się
Wakacje zbliżają się ku końcowi i mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się w murach szkoły. Chcielibyśmy, aby nauka w tym roku przebiegała stacjonarnie, dlatego zachęcamy Państawa do szczepienia dzieci. Niemal wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły są już zaszepieni. Dbajmy nawzajem o swoje zdrowie.
Zakończenie roku szkolnego
- 81
Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. W piątek pożegnaliśmy szkołe i przywitaliśmy wakacje, choć nasze przedszkolaki jeszcze dziś dzielnie przychodzą. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne, choć w tym roku trudne chwile z uśmiechem na twarzy. Absolwetom życzymy udanego startu w prawie dorosłe życie, rodzicom dziękujemy za dzieci, które zawierzacie naszej opiece. Pani Bożenie Ratajczak - przewodniczącej Rady Rodziców - za 12 lat współpracy. Nam wszystkim udanych WAKACJI i do zobaczenia we wrześniu.
Zapytanie ofertowe na wyżywienie dzieci - SP3 i P3
Dyrektor Przedszkola Nr 3 w Lubsku ul. Moniuszki 36 oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubsku ul. Moniuszki 36 zapraszają zainteresowanych wykonawców do składania ofert w ramach przedmiotu zamówienia pod nazwą:
- Przygotowywanie i dostarczanie posiłków dla uczniów w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubsku przy ul. Moniuszki 36.
- Przygotowywanie i dostarczanie posiłków dla dzieci w Przedszkolu Nr 3 w Lubsku oraz w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubsku
przy ul. Moniuszki 36.
ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA OFERT DO DNIA 25.06.2021 DO GODZ. 12.oo
Zalacznik_Nr_1_do_zapytania_ofertowego-_formularz_ofertowy(1).docx
Zalacznik_Nr_2_do_zapytania_ofertowego-_umowa_Przedszkole_Nr_3_w_Lubsku(1).pdf
Zalacznik_Nr_3_do_zapytania_ofertowego-umowa_Szkola_Podstawowa_Nr_3_w_Lubsku(1).pdf
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowano także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnychi powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
- zgodę rodzica,
- kwestionariusz,
- kwalifikację lekarza,
- szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Szczegółowe informacje pod linkiem: http://ko-gorzow.edu.pl/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat-informacje-dla-szkol-i-placowek/
Nauka przez zabawę
- 21
Uczyć można się nie tylko w szklonych murach. Wiele uczymy się od siebie nawzajem przyjemnie spędzjąc czas na wycieczkach szkolnych. Cieszymy się, że pomimo pandemii i tak krótkich chwil, które możemy realnie ze sobą być udało nam się wyjechać do Bogumiłowa. Dziś klasy 4a i 5a pielęgnowały konia, skorzystały z krótkiej przejażdżki w siodle, grały w piłkę, jeżdziły na gokartach i piekły kiełbaski na ognisku, a przy tym uczyły się wspólnie spędzać czas i sobie pomagać. Śmiechom i rozmowom nie było końca, a czas spędzony z dala od komputerów, na świżym powietrzu z pewnością dobrze wpłynie na nasze zdrowie.
MAGIA TEATRU
Tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Plastyczny MAGIA TEATRU – LALKA TEATRALNA ma swój finał!
Mateusz Milewski – klasa 7a – nagroda główna
Sara Płoneczka – klasa 7a – wyróżnienie
1W tym roku inspiracją do stworzenia wyjątkowych lalek teatralnych posłużyły dwie powieści: „Czarnoksiężnik z Krainy OZ” Lymana Franka Bauma oraz „Piotruś Pan” Jamesa Matthew Barriego.
Naszą szkołę reprezentowały lalki wykonane przez uczniów klasy 7a : Aleksandrę Bajerską, Nikolę Żuchowicz, Sarę Płoneczka i Mateusza Milewskiego.
Na konkurs wpłynęły 364 prace z całej Polski, a na wystawie pokonkursowej zostały zaprezentowane 142 prace.
Gratulujemy zwycięzcom ! Jesteśmy z Was dumni
Mateusz Milewski wykonał marionetkę – wróżka Dzwoneczek. Praca Sary Płoneczka – marionetka wróżka Dzwoneczek – wyróżnienie za efektowny strój i oddanie charakteru postaci.
Źródło: https://zok.com.pl/laureaci-ogolnopolskiego-konkursu-plastycznego-magia-teatru-lalka-teatralna-2021/
Tu możecie obejrzeć film prezentujący lalki konkursowe :
https://www.youtube.com/watch?v=TPuDeIF1iHI&t=150s
Nagłówek
Inforamcja dla rodziców dzieci przedszkolnych
Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe organ prowadzący przedszkole odpowiada za jego działalność. Do zadań organu prowadzącego przedszkole należy m.in.:
- zapewnienie warunków działania przedszkola, w tym
bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki,
- wykonywanie remontów obiektów przedszkolnych oraz
zadań inwestycyjnych w tym zakresie,
- wyposażenie przedszkola w pomoce dydaktyczne i
sprzęt niezbędny do pełnej realizacji programów nauczania, programów wychowawczo-profilaktycznych
oraz wykonywania innych zadań statutowych.
Ponadto zgodnie z przepisami Prawa oświatowego przedszkole nie może pobierać od rodziców innych opłat niż ustalone przez organ prowadzący za korzystanie z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym ustalony czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki nie krótszy niż 5 godzin dziennie, nie więcej niż 1,30 zł za każdą następną godzinę oraz za wyżywienie.
Natomiast wszelkie dodatkowe koszty (wyprawka, składki grupowe, karty pracy i itp.) są dobrowolne
i wynikają z decyzji rodzica.W związku z tym, jeśli podejmą Państwo taką decyzję zostaną one zwrócone. A jeżeli nie zakupili Państwo jeszcze kart pracy i nie wyrażacie życzenia, aby dziecko z nich korzystało to nie macie takiego obowiązku.
- zapewnienie warunków działania przedszkola, w tym
bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki,
Archiwum Aktualności