• Programy realizowane w przedszkolu

• W naszym przedszkolu realizujemy programy:

1. Program adaptacyjny dla dzieci trzyletnich "Będę przedszkolakiem", który ma na celu stworzenie warunków organizacyjnych, wychowawczych i edukacyjnych do właściwej adaptacji dziecka w przedszkolu. Ponadto wspomaga dziecko w procesie przystosowania w warunkach przedszkolnych, wyrabia orientację czasową w rozkładzie dnia w przedszkolu, pomaga przyswajać wiedzę o przeznaczeniu i sposobie korzystania z różnych pomieszczeń, kształtuje przynależność do grupy społecznej, przygotowuje rodziców do udzielania dziecku wsparcia psychicznego i pomocy w procesie przystosowania, obniża lęk rodziców, związany z koniecznością oddania dziecka pod opiekę personelowi przedszkola.

2. Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh" którego celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci: uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej. Program jest objęty patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

3. Program „Mały Miś”  Mały miś w świecie wielkiej literatury" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma "Przedszkolnego ABC". Jego autorem jest Aneta Konefał. Dlaczego głównym bohaterem projektu jest miś, dodajmy pluszowy? 240 misiaczków z całej Polski wyruszy w niezwykła podróż literacką. Organizator projektu zaplanował dla każdego z nich trasę składającą się z dziesięciu przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami u których zagości, będzie się bawić, zwiedzać przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchać bajek, czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony jest w dzienniczek w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę, Odbijają również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisują samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela swoje imiona. Projekt, oprócz opisanej podróży, zakłada organizację dwóch konkursów: plastycznego dla dzieci oraz literackiego dla nauczycieli.

4. "Dzieciaki Mleczaki" to edukacyjno – informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Celem jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.