• Erasmus 2017-2019

Informacje z zakresu Erasmus 2017-2019 dostepne pod adresem strony:

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Intergracyjnymi – 3 z wizytą w Hiszpanii

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubsku mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu Erasmus + w Portugalii, Włoszech, a tym razem w Hiszpanii. Trzech uczniów klasy szóstej: Daria Kloc, Amelia Zakrzewska i Jakub Zimny wraz z opiekunami: Dorotą Merwa i Marią Uryś
           4 lutego wyruszyli do hiszpańskiej Meridy.

Jak zawsze czekało na nas wspaniałe powitanie. Szkoła, którą odwiedzaliśmy była udekorowana plakatami zawierającymi informacje o krajach biorących udział w projekcie. Widać było radość i szczere zaangażowanie naszych gospodarzy.

W trakcie tygodniowego pobytu w Hiszpanii uczniowie mieli szansę spotkać się z reprezentantami innych szkół biorących udział w projekcie, a więc uczniami z Hiszpanii, Włoch, Litwy, Macedonii, Portugalii, Turcji i Rumunii. Wraz z nimi brali udział w warsztatach powiązanych tematycznie z czwartą częścią projektu: Be nourished poznając kulturę, zwyczaje i kuchnię hiszpańską. Uczniowie odwiedzili również szkołę gastronomiczną, gdzie nie tylko mieli okazję posłuchać o zdrowym odżywianiu, lecz również uczestniczyli w procesie przygotowywania bułek.

Oprócz ciężkiej pracy, czekało na nas szereg atrakcji. Szczególne wrażenie wywarło na nas zwiedzanie trzech miast - Meridy, Badajoz i Cáceres, gdzie mieliśmy szansę podziwiać architekturę rzymską i arabską. Mieliśmy też szansę spotkać się z burmistrzem Meridy, któremu zaprezentowaliśmy nasz projekt i opowiedzieliśmy o naszej szkole. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej i przyjaznej atmosferze, co było jeszcze bardziej widoczne w swobodzie, z jaką uczniowie hiszpańscy rozmawiali z burmistrzem.

Ostatniego dnia każda grupa z krajów partnerskich przygotowała oraz przedstawiła prezentację opisującą doświadczenia i wiedzę nabytą w trakcie warsztatów i spotkań.

Wyjazd do Hiszpanii zapadnie wszystkim głęboko w pamięci, co można zawdzięczać ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli oraz rodziców w przygotowanie i realizację tego spotkania. Podróż ta wzbogaciła jej uczestników nie tylko o wspaniałe wspomnienia, lecz również dała wyjątkową okazję do poznania codziennego życia Hiszpanów. Doświadczyliśmy ich wyjątkowej gościnności i serdeczności, a także zobaczyliśmy jak funkcjonują szkoły hiszpańskie.

Należy jednak dodać, że wyjazd ten nie mógłby odbyć się bez wsparcia rodziców uczniów naszej szkoły, za co też chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.

Ostatnie spotkanie w ramach projektu Give 5HLT z udziałem uczniów odbędzie się już 31 marca 2019r. w Macedonii Północnej.