• Samorząd Uczniowski

Skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2020/2021:

Przewodniczący - PRZEMYSŁAW  NOWAK  klasa 8a

Z-ca Przewodniczącego - DOMINIKA ZIEMBA klasa 7b

Członkowie:

Rzecznik praw ucznia w osobie ucznia

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEO

w roku szkolnym 2020/2021

Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego:

• Reprezentowanie ogółu uczniów.

• Działanie na rzecz działalności uczniowskiej i obrona jej praw.

• Kształtowanie umiejętności zespołowego działania wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów.

• Kształtowanie umiejętności organizowania oraz kulturalnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

• Dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

• Przygotowanie uczniów do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.

• Przygotowanie uczniów do świadomego wykorzystywania wiedzy i doświadczeń starszych pokoleń, kultywowanie tradycji rodzinnych, regionalnych, narodowych.

• Stwarzanie sytuacji dających możliwość wykazania inicjatywy samorządowej w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska.

• Ukazywanie sensu praw i obowiązków, zasad i reguł, nakazów i zakazów obowiązujących w życiu społecznym.

• Integrowanie wychowawczych działań szkoły i rodziny oraz środowiska lokalnego.

• Rozwijanie prawidłowych postaw sprzyjających bezpieczeństwu w różnych sytuacjach.

• Rozwijanie prawidłowych postaw dzieci w duchu poszanowania godności, inności, niepełnosprawności drugiego człowieka.

• Uświadomienie roli dziecka jako ucznia w rodzinie i społeczności lokalnej.

ZADANIA DO REALIZACJI

1. Wrzesień 2020 rok:

• Wybór samorządów klasowych oraz kandydatów do zarządu SU zapoznanie uczniów z Regulaminem Samorządu, a w szczególności z punktami dotyczącymi wyborów do SU.

• Przygotowanie przez klasy propozycji do Planu Pracy w roku szkolnym 2020/2021.

• Powołanie Komisji Wyborczej i przygotowanie jej do sprawnego przeprowadzenia wyborów.

• Zorganizowanie debaty przedwyborczej, prezentacja kandydatów.

• Dzień Kropki - prace uczniów(zabawa i dbałość o estetyczny wygląd szkolnych korytarzy i gazetek).

• Dzień Chłopaka - życzenia i upominki.

2. Październik 2018 rok:

• współorganizacja miejsko-gminnej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• organizacja dnia "Przebieranie za niepytanie"

• organizacja konkursu na najoryginalniejszą dynię

3. Listopad 2018 rok:

• organizacja dyskoteki "Andrzejkowej"

4. Grudzień 2018 rok:

• organizacja Mikołajek w szkole

• organizacja konkursu związanego z dekoracją świąteczną klas

• współorganizacja "Jasełek"

5. Styczeń 2019 rok:

• zebranie Prezydium Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie pracy za I półrocze